25/07/2024
15.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

(VIDEO) Zjarr në një spital në Madrid në Departamentin e Psikiatrisë , ka edhe të vdekur

Një 68-vjeçar vdiq nga helmimi nga tymi dhe 24 persona u plagosën lehtë nga zjarri në spitalin San Carlos në Madrid, raportojnë mediat spanjolle.

Zjarri ka shpërthyer në dhomën ku burri ka humbur jetën dhe është parandaluar përhapja e tij.

Sipas El Mundo, pacienti ishte vetëm në atë kohë. Gazeta shton se zjarri ka rënë në Departamentin e Psikiatrisë. Mes të plagosurve ka policë, sigurim dhe personel mjekësor dhe pas ndihmës së ofruar, të gjithë janë mirë.

 

Të fundit