09/12/2023
3.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Amir Rahmani zbarkon në Napoli për testet mjekësore

Amir Rrahmani zbarkoi në Napoli, ku duhet të kryejë testet mjekësore para firmosjes së kontratës me skuadrën e Napolit.

Lajmin e lansoi I pari gazetari Di Marzio , I cili shpalosi edhe fotot nga ardhja e Rahmanit në shtëpinë e Napolit. Mbrojtësi Kosovar kalon te Napoli për 14 milionë euro dhe do të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare ku do të përfitojë rreth 1.8 milion euro, por do të mbetet në dispozicion të trajnerit të Veronës, Ivan Juriç deri në fund të sezonit. Për Rrahmanin ky do të jetë hapi më i madh i karrierës, pasi e nisi karrierën nga futbollit i Kosovës.

Të fundit