25/06/2024
23.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Anija po fundoset, po dështojmë në arsim dhe shëndetësi, shpëtimin e shohim në BE, thotë Dimitrov

Ish-zëvendëskryeministri për Integrime Europiane dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në emisionin “Vetëm e Vërteta” në Kanal5 tha se nuk është ftuar në forumin e Prespës për dialog.

Dimitrov përsëriti se 80-90 për qind e hyrjes eventuale të Maqedonisë në Bashkimin Evropian (BE) varet nga ne.

– Anija po fundoset, ka dështime në arsim, shëndetësi dhe shpëtimi shihet në zgjerimin e BE-së, thotë Dimitrov.

Të fundit