20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arian Ramadani dhe Seit Rufati lojtar të KF Shkëndijës gjenerata 2009 pranohen në akademin e fudbollit të Maqedonisë – FFM gjenerata U-13

Arian Ramadani dhe Seid Rufati lojtar tê kf Shkëndijës gjenerata 2009 pranohen në akademin e fudbollit të Maqedonisë – FFM gjenerata 2013

Talentë të shumtë të Shkëndijës në grupmosha të ndryshme po bëhen lojtarët bazë jo vetëm të klubit të tyre por edhe në Reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut informon Televizioni Koha.

Në vijë të kësaj së fundmi janë edhe dy nga lojtarët e Shkëndijës U 13 që janë pranuar nga akademia e fudbollit të Maqedonisë pas dy filterëve të kaluar me suksese me dy ndeshje provuese në fushat e blerta të federatës.

Janë këta Arian Ramadani dhe Seit Rufati që do të jenë pjesë e akademisë të Maqedonisë së Veriut në dy vitet e ardhëshme. /Tv KOHA/

 

Të fundit