12/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arrestohen kontrabandistët nga Kavadari, janë gjetur pesë emigrantë nga Kongoja

Dy persona nga Kavadari janë arrestuar mbrëmjen e sotme për kontrabandimin e pesë emigrantëve nga Kongoja.

MPB bën me dije se sonte rreth orës 02:10, në rrugën rajonale 1102, te kryqëzimi Gradsko, nga ana e punonjësve policorë të Policisë, dy automjete BMW me targa të Kavadarit u kanë dhënë shenjë ndalimi, por nuk e kanë bërë. respektoi urdhrin dhe vazhdoi lëvizjen e automjeteve.

“Menjëherë pas masave të marra nga punonjësit e policisë, S.Gj.(23) nga Kavadari dhe R.S.(22) nga fshati Bojançishtë i Kavadareckos, të cilët drejtonin automjetet, u është hequr liria, ndërsa pak më vonë. rreth orës 03.10 Gjatë kontrollit në terren janë gjetur pesë emigrantë nga Kongoja”, njofton MPB.

Emigrantët janë vendosur në një qendër pranimi-transit për përpunim të mëtutjeshëm dhe për ngjarjen është njoftuar prokurori publik.

“Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzimi përkatës”, thotë MPB.

Të fundit