24/05/2024
11.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arrin qëllimin, burri viziton 193 vende të botës

Një burrë nga Kalifornia arriti qëllimin e tij prej dhjetë vitesh për të vizituar çdo vend të botës kur bëri një turne në Turkmenistan.

Banori i San Diegos, Randy Williams, i njohur si Ramblin’ Randy, zbarkoi në Turkmenistanin e Azisë Qendrore javën e kaluar.

“Turkmenistani është një nga vendet më misterioze në planet dhe është një nga më të kufizuarit kur bëhet fjalë për vizitorët,” tha Williams për KGTV. “Pra, e vetmja mënyrë që mund të vizitoni Turkmenistanin është përmes një kompanie turistike të miratuar.”

Williams tregoi se atij iu tha kur vizitoi Sirinë muajin e kaluar,  ai ishte turisti i dytë që lejohej në vend që nga fillimi i pandemisë COVID-19.

Tani ai ka vizituar të gjitha 193 vendet e vëzhguara nga Kombet e Bashkuara, si dhe dy “shtetet vëzhguese”, qytetin e Vatikanit dhe Palestinën./abcnews.al

Të fundit