05/03/2024
12.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Balerini shqiptar Eno Peçi nderohet me çmimin e madh “Unaza e Nderit” nga Opera dhe Baleti Shtetëror

Balerini shqiptar Eno Peçi është shpërblyer me çmimin “Unaza e Nderit” nga Opera dhe Baleti Shtetëror i Vjenës, çmim për të cilin ka njoftuar vet balerini shqiptar, shkruan KultPlus.

Peçi ka shkruar se tashmë i janë bërë 24 vjet punë në këtë institucion të lartë kulturor, duke u shprehë se është i emocionuar për këtë nderë që i është bërë.

Më poshtë ju sjellim të plotë njoftimin e tij dhe videon e balerinit shqiptar Peçi me çmimin e sapo ndarë./ KultPlus.com

Të fundit