15/06/2024
22.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bastisje në Kërçovë, gjenden municione dhe karikatorë të pushkës automatike

Policia gjatë ditës së djeshme ka arrestuar 29-vjeçarin I.B. nga Lisiqani i Kërçovës pasi tek i njëjti janë gjetur municione dhe karikatorë për pushkë automatike, përcjell TV21.

“Gjatë bastisjes në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, i janë gjetur 239 plumba të kalibrit të ndryshëm dhe pesë karikatorë bosh për një pushkë automatike. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe I.B. është ndaluar në stacion të policisë”, thonë nga MPB./tv21.tv

Të fundit