27/05/2024
18.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Britney Spears qëllohet në fytyrë nga siguria e basketbollistit

Britney Spears ka paraqitur një raport në polici pasi dyshohet se është sulmuar nga një roje sigurie e basketbollistit Victor Wembanyama të mërkurën mbrëma, sipas raporteve të shumta.

Incidenti thuhet se ka ndodhur në restorantin Catch në hotelin ARIA në Las Vegas, ku Spears po darkonte me bashkëshortin Sam Asghari. Sipas TMZ, të cilët ishin të parët që raportuan lajmin, këngëtarja vuri re Wembanyama nëpër restorant dhe shkoi për ta përshëndetur. Kur ajo e goditi atë në shpatull, Damian Smith, Drejtori i Sigurisë së Ekipit për San Antonio Spurs, thuhet se e goditi, duke i rrëzuar syzet dhe duke e rrëzuar në tokë.

TMZ gjithashtu raportoi se Smith i kërkoi falje artistes, duke shtuar se ai nuk e kuptoi se kush ishte ajo në këtë moment. Ekipi i sigurisë së Spears më vonë paraqiti një raport policie, duke treguar sulmin.

Një dëshmitar okular i cili ishte në restorant i tha ET, “Britney iu afrua Victor dhe pasi u godit, ajo hyri brenda restorantit Catch. Britney shkoi dhe u ul vetë në një tavolinë. Megjithatë, tavolina ishte në të vërtetë e Pauly Shore që ishte në banjë. Pauly doli nga banjo për të parë Britney Spears në tryezën e tij. Ai me mirësjellje kërkoi çantën e tij që la në tavolinë dhe përshëndetin Britney. Sam dhe anëtarë të tjerë të ekipit të Britney u bashkuan me të në tavolinë. Sigurimi i Victor i kërkoi falje dhe ajo e pranoi”./Lapsi.al

Të fundit