13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Delegacioni i Republikës së Maqedonisë së Veriut arrin në Vatikan

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i shoqëruar nga ministri i jashtëm, Bujar Osmani, ministri i brendshëm Oliver Spasovski dhe ministrja e kulturës Biseri Kostandinovska-Stojçevska.

Ndërkohë gjatë qëndrimit në Romë, kryeministri Kovaçevski në ora 17:00 do të realizoj një takim me homologun bulgar Kiril Petkov.

Të fundit