25/04/2024
6.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dimitrov në onllajn debat në bashkëorganizim të Këshillit atlantik dhe Forumit Delfi

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot do të marrë pjesë në onllajn konferencë, në bashkëorganizim të Forumit ekonomik në Delfi dhe Këshillit atlantik, të quajtur “Diplomacia në kohëra të krizës dhe veglat tjera për ndikim në Evropën Juglindore në kohë të Kovid-19”.

Krahas ministrit Dimitrov, kumtuan nga MPJ, pjesëmarrës tjerë në panelin virtual janë: Aleksandros Diakopullos, këshilltar për siguri kombëtare në Kabinetin e kryeministrit grek, Methju Palmer, zëvendës-ndihmës sekretar i Shtetit i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Dejmon Uillson, nënkryetar ekzekutiv i Këshillit atlantik dhe Katerina Soku, gazetare në gazetën ditore greke, Katimerini dhe korrespondente nga Uashingtoni. bsh/

Të fundit