19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Durrësi go ditet nga dy tërmete në orët e hershme të mëngjesit

Dy lëkundje sizmike kanë go ditur Durrësin gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Lëkundja e parë sizmike është regjistruar në orën 03 e 07 minuta të mëngjesit.

Lëkundja e parë sizmike ka qenë me magnitudë 3.2 dhe ka rënë në Detin Adriatik. Ky tërmet është ndjerë shumë pasi ka qenë shumë pranë sipërfaqes së tokës. Epiqendra sipas EMSC ka qenë rreth 24 kilometra në veri të Durrësit.

Ndërkohë lëkundja e dytë është regjistruar në orën 03 e 50 minuta dhe ka qenë më e fortë se e para, me magnitudë 3.5 riter. Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 kilometra.

Ndërkohë epiqendra sipas EMSC, është regjistruar 24 km në veri-perëndim të Durrësit.

Të fundit