25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Edi Rama në emër të popullit shqiptarë dhuron 1 milion euro për Turqinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është paraqitur në emisionin “Turqia Një Zemër” (Türkiye Tek Yürek), e cila po transmetohet drejtpërdrejtë në të gjitha televizionet në Turqi.
Në emër të popullit shqiptar, Edi Rama ka dhuruar 1 milion euro, raporton SHENJA.
Në po të njëjtin emision deri pak çastesh janë grumbulluar mbi 5 miliardë euro donacione, ndërsa kjo shumë sa shkon dhe rritet.

 

Të fundit