18/06/2024
18.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Eskobar në takim me Kovaçevskin dhe Llogën

Tv Koha mëson se diplomati amerikan Gabriel Eskobar do ta takoj Kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe Ministrin e Drjetësisë Krenar Lloga.

Nuk dihen arsyet e takimit por gjatë ditës Eskobar pritet të takoj edhe kreun e opozitës Hristjan Mickoski.

Eskobar nuk ka paralajmëruar takim me liderët e partive shqiptare në vend.

Diplomati amerikan erdhi në Maqedoni të Veriut pas dështimit të votimeve Kushtetuese më 18 gusht, ku mungoi shumica, me çka Maqedonia e Veriut mund të dështoj drejt rrugëve euro-integruese./Tv Koha/

Të fundit