24/04/2024
14.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

“FALEMINDERIT” NË TRE GJUHË TË NDRYSHME, GRUBI RIZGJIDHET MINISTËR

Artan Grubi është ndër të paktët politikanë që ka mbetur në qeverinë e re nga qeveria e larguar e Zaevit.

Grubi është rizgjedhur në postin si ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Komuniteteve.

Në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut ai do të jete edhe zëvendëskryeministër i parë.

Pas votimit në Kuvend, ai shkroi:

“Ju faleminderit”.

Të fundit