17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Fillon protesta në Tetovë;Jeta e qytetarëve është bërë peng i pazareve dhe tenderëve pa kritere

“Jeta e qytetarëve është bërë peng i pazareve dhe tenderëve pa kritere. 96 viktima për 4 vite, asnjë ditë burg”. Këto ishin disa nga thirrjet e protestuesve që dolen sot para Gjykatës së Tetovës, si shenjë pakënaqësie ndaj gjykimit për rastin modular të Tetovës. Organizatorët thonë se kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm të prokurorit Lubomir Jovevski.TV Koha

Të fundit