15/06/2024
22.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Fol: ANKETA E BRIMA – Fronti opozitar në epërsi ndaj BDI-ASH (DOKUMENT)

Portali Fol.mk shkruan se anketa e fundit e realizuar nga agjencia BRIMA për barometrin politik në vend ka nxjerrë në pah rejtingun e partive politike, si dhe të koalicioneve të mundshme, nëse zgjedhjet do të mbaheshin nesër.

Koalicioni BESA-ALTERNATIVA-GRUPI I ZJARRIT dominon skenën politike shqiptare me 26.0%, ndërsa koalicioni i mundshëm BDI-ASH-PDSH 23.4%. Për parti tjetër apo koalicion janë deklaruar 3.8% e të anketuarve.

Të pyetur për partitë politike veçmas, të anketuarit janë deklaruar 5.9% për BDI, 4.8% për Lëvizjen BESA, 3.2% për ASH.

Anketa është realizuar në periudhën prej 01 korrikut deri 21 korrik./Fol.mk

ME TE LEXUARA

7 orë
Fillon misioni i KE-së për vlerësim të sistemit gjyqësor në vend
1 ditë
Strugë, një grua mbytet në liqen
6 orë
Chollet vizitë në Kosovë
1 ditë
Besa Arifi propozohet në organin kundër korrupsionit të Këshillit të Evropës
6 orë
Cila është pasuria e drejtorit të ri të Doganave të Maqedonisë së Veriut?
 

Të fundit