25/07/2024
15.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Humbja e thellë e opozitës, Flutura Açka: Fajtorët të ikin në shtëpi, e trishtueshme për ne, humbësat dhe babadumsat

Deputetja e PD-së Flutura Açka ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve vendore, ku Partia Socialiste ka fituar në pjesën më të madhe të vendit. Ajo kërkon që fajtorët të ikin në shtëpi.

“E trishtueshme për ne: humbësat dhe babadumsat.
Tani fajtorët të ikin në shtëpi, jo të kërkojnë alibi. Jo Shqipërinë nuk e fituam, por Himarën e “helenizuam” dhe Tropojën të kërcejë tallava e detyruam.
Pjesë e humbjes sonë janë edhe showman-wt dhe show-woman-et e mbrëmjeve tona politike, që i ngopën të djathtët me rrenën e madhe të rilindjes blu nëpër ekranet bujare me para e pabesi të dhuruara nga banda mavi.
Keni moral të flisni ende ju për demokraci?!”, deklaron Açka.

Të fundit