24/05/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

I riu takon një 80-vjeçar në avion që e dinte gjithë historinë e tij: Kam takuar një engjëll

Aiden Igiehon pati një takim me një burrë 80-vjeçar në një avion që dinte të gjithë historinë e tij.

Aiden Igiehon është një basketbollist 22-vjeçar nga Dublini, Irlandë, i cili luajti basketboll të divizionit të parë në Universitetin Abilene Christian, midis kolegjeve të tjera.

Lojtari, pseudonimi i basketbollit i të cilit është “Irish Hulk”, ndau një përvojë emocionale fluturimi në aplikacionin e TikTok. Ai po hipte në një aeroplan për t’u kthyer në Dublin kur kuptoi se kishte rezervuar vendin e gabuar.

Ai ishte ulur në një ndenjëse të mesme, gjë që tashmë është e pakëndshme për shumë prej nesh – imagjinoni sa e pakëndshme duhet të jetë për dikë të gjatësisë së tij!

Jo vetëm kaq, por fluturimi zgjati 11 orë. Për fat, një stjuardesë e sjellshme e zhvendosi atë në një vend të hapur dhe, akoma më mirë, kur avioni mbaroi hipjen, ishte një vend i hapur në klasin e parë, kështu që ajo e zhvendosi atje —pa pagesë.
Jo vetëm që Aiden ishte mirënjohës që ishte në një vend më të përshtatshëm, por gjithashtu e lejoi atë të takonte dikë që ia ndriçoi ditën.

“Për shkak se isha në klasën e parë, isha në një zonë krejtësisht të ndryshme të avionit dhe pata mundësinë të takoj një burrë shumë të veçantë – rreth 80 vjeç”, tha ai. “Ai ishte rrugës për të përdorur banjën dhe…në kthimin e tij më ndaloi”.

Pastaj, burri e pyeti Aiden nëse ishte basketbollist. Vetëm kjo nuk është një pyetje tronditëse, duke pasur parasysh lartësinë e pazakontë të Aiden. Ai pyeti se ku luante Aiden dhe ai shpjegoi se ka qenë në një numër shkollash, duke përfshirë Universitetin Grand Canyon.

Përveç kësaj, ai e njihte edhe ish-trajnerin e tij. Ai u largua dhe u kthye me një broshurë për librin “Meet My Head Coach”. Aiden tha se njeriu pretendonte se ishte Fred J. Crowell ose “Trajneri Crowell”, i cili ishte gjithashtu autori. Libri flet për mënyrën se si përvoja e tij me basketbollin e ndihmoi atë të rritej në besimin e tij të krishterë. Aiden shpjegoi se ai është gjithashtu një i krishterë që po rritet në fe.
Momenti prekës bëri që Aiden të niste të qante ndërsa lexonte pamfletin. Ajo lidhej vërtet me të, sepse përdor terma basketbolli si “çerek” dhe “koha” për të shpjeguar idetë biblike.
Ndërsa trajneri Corwell u largua, ai aksidentalisht rrëzoi kupën e ujit të Aiden në laptopin e tij, megjithatë nuk kishte ujë në pajisje kur ai shkoi për ta pastruar atë. Dhe gjatë ndërveprimit, të gjithë rreth tij ishin duke fjetur,…

“Unë personalisht mendoj se kam pasur një takim me një engjëll,” tha ai.

/Kryefjala/

Të fundit