20/06/2024
27.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Izet Mexhiti: Mazhoranca mbijetoi falë Kastriot Rexhepit, tani është e brishtë

Udhëheqësi i Lëvizjes së re, Izet Mexhiti në “SummerClick” në TV21ka bërë të ditur se kjo lëvizje e sapoformuar numëron 3 deputetë në Kuvend.

Vetë Mexhitin, Merita Koxhaxhiku dhe Kastriot Rexhepi do të kritikojnë pushtetin në Kuvend si opozita më e re shqiptare.

Për këtë, Mexhiti vlerëson se mazhoranca tani është e brishtë.

“ne kemi 3 deputetë,… Mazhoranca tani është e brishtë. Nuk më habit që ta kenë problem edhe 61. Kjo mazhorancë ka mbijetuar falë zotëri Rexhepit”, tha Mexhiti./TV21

Të fundit