13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami: Opozitë shqiptare është Lëvizja Besa

Aleanca për Shqiptarët ka humbur votuesit edhe në Strugë dhe takimi ynë me forumet në këtë qytet, dëshmoi se struganët tanimë kanë një alternativë – Lëvizjen Besa, kështu u shpreh lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në ClickPlus në TV21.
Shtoi se Besa është opozitë shqiptare.

“Tani janë të qarta pozicionet. Aleanca për Shqiptarët me futjen në Qeveri, janë deklaruar se janë pjesë e “Frontit evropian”. Tanimë është e qartë, Lëvizja Besa është në opozitë dhe është e gatshme dhe do të bashkëpunojë me të gjitha forcat opozitare”, tha Kasami.

Të fundit