20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kryetari i komunës së  Bogovinës, Besnik Emshiu vizton komunën e Shtimes dhe kompleksin përkujtimor të Reçakut

Kryetari i komunës  së Bogovinës, Besnik Emshiu po qëndron në një vizitë zyrtare në komuën e Shtimes në Kosovë, ku është pritur nga kryetari i kësaj komune Qemal Aliu, përcjellë Top24.
Emshiu pas vizitës në komunën e Shtimes ka bërë homazhe në kompleksin memoria përkujtimor të Reçakut
“Takimi kishte për qëllim kryesor mundësinë e aplikimit të përbashkët si vende fqinje për fondet e IPA-s nga Bashkimi Evropian, në kuadër të bashkëpunimit ndërkufitar, kryesisht në fushat që kanë potencial për zhvillim dhe investim.” tha kryetari Emshiu.

Të fundit