18/06/2024
27.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Lirohet Alil Demiri i akuzuar në rastin ”Monstra”, nuk do të ekstradohet në Maqedoni

Është liruar Alil Demiri, i cili dje ishte arrestuar nga Policia e Kosovës pasi kishte një flet-arrest ndërkombëtar.

Lajmin e ka konfirmuar avokati i tij, Besnik Berisha.

“Pas provave të dorëzuara nga mbrojtja dhe argumenteve sqaruese të dhëna në seancën dëgjimore ku u trajtua kërkesa e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit, Prokurori që përfaqësoi propozimin u tërhoq nga kerkesa”.

“Alil Demiri tashmë është i lirë”, deklaroi avokati i tij, Besnik Berisha.

Të fundit