25/07/2024
15.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Lopët e tërbuara sulmojnë njerëzit, policia vret dy prej tyre

Policia gjermane ishte në hall të madh me gjashtë lopë. Ato ishin duke u transportuar për në fermën verore në Mulhdorf, por pasi u shkarkuan nga kamioni ato u tërbuan duke i sulmuar edhe njerëzit.

Dy fermerë e patën të pamundur t’i mbanin nën kontroll.

Kjo i detyroi policinë që të intervenojë duke i vrarë dy prej tyre.

Dy të tjera u vunë nën kontroll, derisa dy të tjera gjenden ende në arrati.

Për këtë shkak hekurudha midis Mühldorf dhe Landshut u mbyll përkohësisht, raporton Bild.

Të fundit