22/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

LSDM-ja nuk lejon kushtëzime nga BDI për poste!

Disa media vendore sot kanë shkruar se kryeministri Zaev për ministre të re të financave mund ta emëron guvernatoren aktuale të Bankës Popullore, Anita Angellovska Bezhovska, ndërsa në vend të saj të vjen ish ministri i financave, Fatmir Besimi.

Mediat shkruajnë se ky është kushti i Bashkimit Demokratik për Integrim i ka vendosur LSDM-së, pas vendimit të Antikorupsionit që kryeministri nuk mund tërësisht të realizon edhe funksionin Ministër i Financave.

Por këto zëra i ka demantuar tërësisht zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov i cili në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal shkrimet e tilla i quan si spekulime dhe aspak të vërteta.

“Nuk do të komentoj spekulime, për të gjitha ndryshimet lidhur me kuadrot e ekzekutivit, me kohë do të jeni të njoftuar”, ka thënë shkurt zëdhënësi i LSDM-së për Zhurnal, Kostadin Kostadinov.

Të fundit