15/06/2024
22.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Manastir, arrestohet qytetari që qëlloi me armë një qen dhe plumbi përfundoi edhe tek një taksi

Rreth orës 12:30 të ditës së djeshme në SPB Tv Manastir një qytetar ka denoncuar se teksa ka qenë i parkuar si taksi në lagjen Orizare e epërme të qytetit me veturë të pasagjerëve “Golf” me targa të Manastirit, ka dëgjuar të shtënë, dhe nga plumbi është dëmtuar pjesa e pasme e automjeti.

Pas kontrolleve operative, policia kriminale ka dal në vend ngjarje dhe ka ndaluar shtetasin M.N, i cili ka pranuar krimin dhe në intervistën zyrtare ka deklaruar se ka qëlluar në një qen.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzimi përkatës penal. (INA)

Të fundit