14/06/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbërrin në Arabinë Saudite grupi i parë i haxhilerëve

Grupi i parë i haxhilerëve për Haxhin e këtij viti ka mbërritur në Arabinë Saudite të dielën, konfirmoi Ministria e Haxhit dhe e Umres së vendit, transmeton Anadolu.

Ministria ndau fotografi të haxhilerëve në llogarinë e saj në Twitter.

Arabia Saudite pritet të mirëpresë mbi dy milionë haxhilerë gjatë sezonit të Haxhit këtë vit.

Haxhi është një nga pesë shtyllat e Islamit dhe është një pelegrinazh që çdo musliman i rritur duhet ta bëjë të paktën një herë në jetë nëse ka mundësi.

Të fundit