22/06/2024
21.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Më shumë shi në Kodër të Diellit dhe Tetovë

Më së shumti shi në 24 orët e fundit ka rënë në Kodër të Diellit 45 litra për metër katror, ​​në Tetovë 38, Dibër 33, Ohër 10, në Krushevë tetë, ndërsa në Shkup një litër. bëri të ditur DPHM.

Gjatë natës moti ka qenë kryesisht i vranët, ndërsa në pjesët perëndimore duke filluar nga mesnata ka qenë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Proceset në disa vende kanë qenë më intensive me më shumë shi të rrëmbyeshëm, erë më të fortë dhe shfaqje të mundshme të breshërit. Në mëngjes moti me vranësira të pjesshm, ndërsa ndërsa në pjesët perëndimore moti vazhdon të jetë e paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm i vranët dhe më i freskët, në disa vende i paqëndrueshëm me reshje shiu dhe bubullima. Reshjet vende-vende do të jenë të rrëmbyeshme, sidomos në pjesët perëndimore dhe qendrore, lokalisht në formë stuhie me erë të fortë dhe kushte për shfaqjen e breshërit, veçanërisht në pjesët perëndimore, qendrore dhe veriore. Gjatë ditës do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verilindor dhe verior. Temperatura maksimale do të jetë në interval nga 22 deri 28 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Në disa pjesë të luginës do të ketë kushte për shfaqjen e motit të keq. Temperatura mamksimale do të mbërrijë 25 gradë.

Të fundit