19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

9 raste të reja me KOVID-19 në 24 orët e fundit, 3 persona kanë ndërruar jetë

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9 raste të reja nga 3.239 testime, 13 të tjerë janë shëruar, ndërkaq 3 kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 155.663, të shëruarve 149.946, të vdekurve 5.484, ndërkaq për momentin ka 233 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë dy persona nga Shkupi në moshë 86 dhe 70-vjeç dhe një nga Tetova në moshë 65-vjeç“, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

Shkup dhe Kërçovë nga 3
Manastir, Shtip dhe Dibër nga 1
Të shëruarit në 24 orët e fundit

Kumanovë 4
Shkup 3
Vinicë 2
Prilep, Tetovë, Shtip dhe Kërçovë nga 1
Numri i përgjithshëm i të infektuarve

Shkup 68653, Aktiv 86
Kumanovë 8882, Aktiv 28
Prilep 8327, Aktiv 18
Tetovë 7246, Aktiv 21
Manastir 6305, Aktiv 7
Veles 5473, Aktiv 5
Gostivar 5181, Aktiv 7
Kavadar 5154, Aktiv 1
Ohër 5019, Aktivi 17
Shtip 4961, Aktiv 1
Strumicë 4118, Aktiv 5
Strugë 2981, Aktiv 1
Koçan 2792, Aktiv 1
Kërçovë 2596, Aktiv 16
Gjevgjeli 2195, Aktiv 1
Negotinë 2184, Aktiv 0
Sveti Nikole 1524, Aktiv 1
Resnjë 1234, Aktiv 0
Kriva Pallank 1227, Aktiv 5
Radovish 1161, Aktiv 1
Berovë 1029, Aktiv 0
Dellçevë 973, Aktiv 1
Dibër 942, Aktiv 1
Vinica 886, Aktiv 2
Probishtip 789, Aktiv 0
Vallandovë 666, Aktiv 0
Bogdanci 494, Aktiv 0
Krushevë 490, Aktiv 1
Demir Hisar 400, Aktiv 2
Demir Kapi 396, Aktiv 0
Kratovë 377, Aktiv 3
Makedonski Brod 359, Aktiv 1
Pehçevë 268, Aktiv 0
Makedonska Kamenica 249, Aktiv 0
Dojran 132, Aktiv 0
Sveti Nikole 15

Të fundit