29/02/2024
10.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mijallkov fiton edhe dy javë liri, nesër duheshte të paraqitet në burg

Ish shefi i policisë sekrete, Sasho Mijallkov, nesër duheshte të fillojë të vuajë dënimin me burg prej tre viteve në burgun e Strugës. Por siç mësojnë mediat maqedonase, Mijallkov ka kërkuar shtyerje të vuajtjes së dënimit për dy javë, e kështu tani në burgun e Shutkës do të paraqitet më 22 gusht, transmeton Zhurnal.

Mijallkov arriti marrvëveshje me Prokurorinë dhe e pranoi fajin në rastin “Perandoria” ndërsa përskaj dënimit me burg, do të ngelë edhe pa 6,1 milion euro para në dorë dhe patundshmëri me vlerë rreth 30 milion euro.

Ai ka ndryshuar adresën e banimit në Ohër ku do të qëndrojë me qira, ndërsa në Ohër gjithashtu e ka transferuar edhe adresën e një prej firmave të tij.

Në burgun e Strugës dënimin do ta vuajnë edhe tre të akuzuar në rastin “Perandoria” të cilët pranuan fajin e ato janë Orce Kamçev, Nenad Josifoviq dhe Todor Mirçevski. Edhe këta gjithashtu në mënyrë eksprese e ndryshuan adresën e banimit nga Shkupi në Ohër./Zhurnal.mk

Të fundit