25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot i ndryshueshëm dhe jostabil edhe në ditët në vazhdim

Të enjten dhe të premten do të ketë paraqitje të izoluar të motit jostabil me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, kumton DPHM-ja.

Gjatë ditëve të fundjavës moti do të jetë i ndryshueshëm dhe i vranët, vende vende i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe paraqitje lokale të stuhive.

Temperatura minimale e mëngjesit do të jetë në interval prej 8 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 29 gradë Celsius.

Të fundit