17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell dhe i ngrohtë me temperaturë deri në 34 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 6 deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 29 deri në 34 gradë. Indeksi UV do të jetë 6.

Në Shkup do të mbajë mot kryesisht me diell me erë të dobët deri në mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 33 gradë.

Moti i ngrohtë do të vazhdojë edhe në ditët në vijim. Nga pasditja e së premtes do të ketë paraqitje lokale të jostabilitetit të shoqëruar me reshje të shkurtra shiu dhe bubullima.

Të fundit