21/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite priten reshje shiu dhe bubullima!

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa pasdite pritet mot me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 21, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 29 deri në 38 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare deri të fortë nga veriu. Pasdite në pjesë të luginës së Shkupit do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë.

Nesër dhe në ditët në vijim, në orët e pasdites, në shumë vende do të ketë reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Temperaturat do të jenë graduale në rënie.

Të fundit