17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë mesatare, në disa vende e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 30 deri 40 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 38 gradë.

Deri të mërkurën moti do të jetë shumë i nxehtë me temperatura të larta të mëngjesit dhe të ditës, si dhe indeks UV shumë të lartë. Më nxehtë do të jetë nesër dhe të mërkurën, kur do të fryjë erë e përforcuar jugperëndimore. Ndryshim të dukshëm do të ketë të enjten, kur era do të ndryshojë drejtimin në veriore., ndërsa temperatura e ditës do të ulet për dhjetëra gradë.

Të fundit