24/05/2024
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell dhe shumë më ngrohtë, me temperaturë deri 34 gradë Celsius

Moti do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryejë erë mesatare përkohësisht e përforcuar, kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10-18 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 30-34 gradë Celsius. Indeksi UV=9.

Në Shkup do të jetë me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të bie 16 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 33 gradë Celsius.

Nën ndikim të masës shumë të ngrohtë ajrore në ditët në vijim do të mbisundojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me temperatura maksimale të cilat janë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.

Të fundit