21/04/2024
4.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell me temperaturë deri në 13 gradë

Moti paradite do të jetë me diell dhe kryesisht i qetë, ndërsa pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Në lugina do të jetë me mjegull dhe më ftohtë. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -5 deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 6 deri në 13 gradë.

Në Shkup paradite me paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të zbresë deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 7 gradë.

Siç njofton DPHM, të enjten do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.  Të premten dhe të shtunën do të ketë reshje lokale shiu, në zonat malore me borë.

Të fundit