21/04/2024
4.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me mjegull dhe i qetë

Moti do të jetë me diell, kryesisht i qetë dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Në disa lugina do të ketë mjegull, e cila gjatë ditës do të dobësohet. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 9 deri në 17 gradë.

Në Shkup me mjegull dhe qetë. Temperatura minimale do të zbresë deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 10 gradë.

Deri të hënën vazhdon periudha e motit të qëndrueshëm dhe relativisht të ngrohtë. Në pjesën më të madhe të vendit do të mbajë mot kryesisht me diell, përveç të shtunës kur vranësitë do të shtohen. Përgjatë luginave do të vazhdojë të ketë mjegull me intensitet të ndryshueshëm.

Të fundit