18/06/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira mesatare dhe temperatura deri në 30 gradë

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Fryn erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 15, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 28 gradë.

Sipas DPHM, do të ketë një periudhë me mot të qëndrueshëm me vranësira mesatare. Të dielën do të ketë kushte për reshje lokale shiu dhe erë mesatare deri në erë të fortë nga drejtimi verior. Temperaturat do të jetë në kuadër të mesatares për këtë periudhë të vitit.

Të fundit