01/03/2024
9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri 8 gradë

 Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët, me erë të dobët, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të lëviz nga -10 deri -3, ndërsa ajo maksimale nga 1 deri 8 gradë.

Në Shkup moti do të jetë pjesërisht i vranët dhe kryesisht i qetë. Temperatura minimale do të ulet deri -5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 3 gradë.

Siç njofton DPHM-ja, deri të dielën do të mbajë mot stabil dhe më i ftohtë me temperatura të ulëta të mëngjesit. Të premten dhe të shtunën do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior. Të hënën dhe të martën do të ketë rritje të vranësirave dhe reshjeve lokale.

Të fundit