17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 29 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Kah fundi i ditës vranësirat do të ulen. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 22 deri në 29 gradë. UV=7

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje shiu. Kah fundi i ditës vranësirat do të ulen. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.

Të fundit