21/07/2024
22.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot, me diell dhe i nxehtë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 34 deri në 41 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë celcius.

Të fundit