21/07/2024
27.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot, me diell dhe shumë i ngrohtë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të rrallë të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 30 deri në 35 gradë.
Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë. Temperatura minimale do të ulet në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë Celsiusë.

Të fundit