12/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, në pjesët verilindore do të ketë kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare, përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe me erë të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 16 gradë Celsiusë.

Të fundit