19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 35 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë Celsiusë.

Të fundit