17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në aksident: Tre të lënduar rëndë nga një përplasje në rrugën kryesore Ohër – Resnjë

Në magjistralen Ohër – Resnjë, në afërsi të fshatit Leskoec të Ohrit, sot ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti tip Opel i drejtuar nga D.N.(31) nga Ohri dhe veturës Peugeot i drejtuar nga Z.K.(53) nga fshati Gorno Orizari, Manastir.

Në aksident lëndime të rënda ka pësuar drejtuesi i mjetit tip “Opel”, i diagnostikuar në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër, ndërsa drejtuesi i mjetit “Peugeot” dhe pasagjeri i tij N.A. nga Ohri.

Inspektim është kryer nga ekipi inspektues nga RSV Ohër.

Të fundit