24/04/2024
14.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në Gjermani rreth 3.000 raste të reja me koronavirus dhe 31 raste të vdekjes

Në Gjermani, numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri ndjeshëm është rritur me 2.660 raste të reja dhe 31 raste vdekjeje.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve është 80.641 dhe numri i përgjithshëm i vdekjeve nga virusi është pothuajse 1.000.

Numri i rasteve të vdekjes dhe infektimit gjatë 24 orëve të fundit është rritur më së shumti deri më tani, sipas Institutit “Robert Koh”.

Epidemia e koronavirusit më rëndë goditi shtetet më të mëdha federale, si Rajna Veriore-Vestfalia, Bavaria dhe Baden-Virtemberg. bs/fab

Të fundit