19/07/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në Tabanoc për hyrje në Maqedoni pritet rreth një orë

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në vend pritet deri në një orë.

“Për shkak të rritjes së intensitetit të automjeteve në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në Maqedoni pritet rreth një orë. Në vendkalimin kufitar Bogorodicë koha e pritjes për dalje nga vendi është rreth 30 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi”, njoftojnë nga LAMM.

Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Të fundit