18/05/2024
17 C
Tetovo

Të tjera lajme

“Nëse nuk lirohen policët, rikthejmë ‘akullin’ me Serbinë”, Rama: Albin dil nga guacka e vetizolimit, mos e humb Veriun

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës dhe për konfliktet si dhe për arrestimin e 3 policëve.

Në një mesazh në ‘Facebook’ Rama theksoi se Kurti duhet të dalë nga guaska e vetëizolimit, ndërsa i bën thirrje që mos të humbasë veriun.

Gjithashtu ai paralajmëron ftohje të marrëdhënieve me Serbinë nëse policët nuk lirohen këtë javë.

Të fundit