25/04/2024
6.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nicolas Cage i thotë lamtumirë karrierës së tij kinematografike: Thashë gjithçka që kisha për të thënë

“Ndjej se tashmë, pas një karriere 45-vjeçare dhe më shumë se 100 filmave, kam thënë gjithçka që kam për të thënë përmes kinemasë. “Do të doja të përkulesha dhe të thoja ‘adios’”, tha Cage.

“Mendoj se kam tre ose katër filma të tjerë për të bërë përpara se të arrij në atë pikë, dhe pastaj shpresoj se do të ndryshoj formatin dhe do të gjej një mënyrë tjetër për të shprehur aktrimin tim.”

“Do të doja ta kisha lënë karrierën time filmike kur isha në krye, me një film si “Skenari i ëndrrave”. Por unë kam kontrata të tjera për të përmbushur, kështu që do të shohim”, vazhdoi ai. “Do të jem shumë strikte dhe marramendëse për filmat”.

Nëse Cage do të mund të zgjidhte filmin e fundit të karrierës së tij, ai do të ishte Dream Scenario. Dream Scenario është një komedi e zezë nga kompania e prodhimit A24 në të cilën Cage luan rolin kryesor. Filmi u drejtua nga Christopher Borgli dhe u prodhua nga Ari Aster dhe Lars Knudsen.

Përqendrohuni në jetën familjare

Cage shpjegoi se donte të ndalonte së punuari në filma sepse donte t’i përkushtohej familjes së tij.

Aktori do të mbushë 60 vjeç muajin e ardhshëm dhe do të donte të kalonte sa më shumë kohë me fëmijët e tij.

Cage tha gjithashtu se do të dëshironte të luante në një serial televiziv që do të xhirohej në një vend, ku nuk do t’i duhej të udhëtonte dhe do të mund të ishte me familjen e tij.

Këtë vit Nicolas Cage luajti në filmat Dream Scenario, Renfield dhe The Retirement Plan dhe së shpejti do të shohim filmin horror Longlegs.

Të fundit