17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident tragjik në autostradën Shkup-Kumanovë, mërgimtari nga Zvicra godet për vdekje një 54-vjeçar

Mbrëmjen e djeshme në ora 20:43 në MPB Shkup është raportuar se në autostradën Shkup-Kumanovë, në dalje nga Shkupi, J.I.(20) nga Shkupi, me vendbanim në Zvicër, duke drejtuar automjetin e pasagjerëve “Audi” me marka kombëtare zvicerane. ka goditur një këmbësor G.S.(54) nga fshati Pçinjë i Kumanovës, me çka ka lënë veturën dhe është larguar nga vendi.

Nga plagët e marra këmbësori G.S. ka ndërruar jetë në vend, ndërsa mjeku i Emergjencave Mjekësore ka konstatuar vdekjen e tij.

Rreth orës 21:40, J.S. ai vetë është thirrur në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës, ku i është dhënë ndihma mjekësore dhe është konstatuar me lëndime fizike. Një ekip nga MPB Shkup ka kryer kontroll në vendin e aksidentit.

Të fundit